fbpx

 

3 błędy w nauce języka obcego – SPRAWDŹ czy je popełniasz

6 czerwca 2023by el aura española0

Mylić się jest rzeczą ludzką, jasne. Ważne żebyśmy wiedzieli, CO mamy poprawić. Dziś przychodzimy z 3 błędami, które mogą spowalniać Twój postęp językowy. SPRAWDŹ czy Ciebie dotyczą.   1️⃣ Jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas nauki języka obcego to skupienie się głównie na gramatyce i teorii, zamiast na praktycznym stosowaniu. Oczywiście gramatyka jest ważna w nauce języka...

Mylić się jest rzeczą ludzką, jasne. Ważne żebyśmy wiedzieli, CO mamy poprawić. Dziś przychodzimy z 3 błędami, które mogą spowalniać Twój postęp językowy. SPRAWDŹ czy Ciebie dotyczą.

 

1️⃣ Jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas nauki języka obcego to skupienie się głównie na gramatyce i teorii, zamiast na praktycznym stosowaniu. Oczywiście gramatyka jest ważna w nauce języka obcego, ale poświęcenie zbyt dużo czasu na analizowanie reguł gramatycznych bez ich praktycznego zastosowania może prowadzić do braku umiejętności płynnego komunikowania się. A przecież to mówienie w języku obcym jest najbardziej pożądaną umiejętnością, prawda?

2️⃣ Innym powszechnym błędem jest brak regularnej praktyki. Nauka języka obcego wymaga regularnego ćwiczenia, a nie tylko sporadycznego zajrzenia do podręcznika. Wielu uczących się zaczyna z entuzjazmem, ale szybko tracą motywację i zapominają o regularnej nauce. Codzienne lub cotygodniowe ćwiczenia są kluczowe dla utrzymania postępów i rozwijania umiejętności językowych.

3️⃣ Kolejnym błędem jest strach przed popełnianiem błędów. Wielu uczących się języka obcego obawia się popełniania błędów i stresuje się, że nie mówią płynnie lub poprawnie gramatycznie. To może zahamować postępy, ponieważ ważne jest eksperymentowanie i odważne używanie języka, nawet jeśli czasami popełniamy błędy. Błędy są naturalną częścią procesu nauki, a z nich można czerpać cenne lekcje.

👉🏻 Podsumowując, popularne błędy popełniane w nauce języka obcego to: zbyt duża koncentracja na gramatyce kosztem praktycznego stosowania języka, brak regularnej praktyki oraz strach przed popełnianiem błędów. Popełniasz któryś z nich? Unikanie tych błędów może pomóc w skuteczniejszej nauce języka obcego. Eksperymentuj z językiem, trzymamy kciuki i jesteśmy do dyspozycji w razie potrzeby. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

JESTEŚ ZDECYDOWANY NA ROZPOCZĘCIE Z NAMI HISZPAŃSKIEJ PRZYGODY?

https://elauraespanola.pl/wp-content/uploads/2022/06/FOT-15-640x640.jpg
https://elauraespanola.pl/wp-content/uploads/2019/10/bubble-03.png

MASZ PYTANIA? POTRZEBUJESZ PORADY DOTYCZĄCEJ KURSU?

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują - polityka prywatności oraz warunki korzystania Google.

  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

  Kontakt

  Aleja Najświętszej Maryi Panny 14, Częstochowa (3. piętro)
  poniedziałek 14:00-20:30
  wtorek 16:00-22:00
  środa 15:00-21:30
  czwartek 15:00-21:30
  piątek 11:00-12:30 i 15:30-20:00
  sobota - skonsultuj godziny przed osobistą wizytą
  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

  © Copyright – el aura española
  Polityka prywatności
  Wykonanie – Edyta Subik

  bt_bb_section_bottom_section_coverage_image